Trasy

Další trasy lze dle přání a možností kombinovat např. Ústí nad Labem – Dolní Žleb nebo Děčín – Pirna.

Rádi Vám poskytneme více informací, doporučíme místa k ubytování, kempování, cyklovýlet atd.

Trasa 1: Děčín - Dolní Žleb

Dolní žleb - místo vylodění

Ideální trasa na odpolední výlet.
Nalodění přímo u loděnice TJ Kajak Děčín. Poté vás čeká cca 2 hod. plavba. Vylodění u přívozu v Dolním Žlebu na pravé straně řeky.

Trasa 2: Děčín-Schmilka (cca 15 km)

Schmilka - místo pro vylodění

Nalodíte se přímo u loděnice TJ Kajak Děčín a můžete se vydat na ca. 3 hodinovou trasu nádherným Labským kaňonem. V Dolním Žlebu budete míjet přívoz a zde se můžete i občerstvit v hospůdce Dolní Grunt. Pokračujete dále a následně splouváte do obce Schmilka (Německo) po pravé straně břehu hned na začátku obce je místo k vylodění. Je zde přívoz a orientační bod "vila Café Richter" zde plavba končí. Zpět do ČR se dostanete po využití přívozu z nádraží, které se nachází na levém břehu řeky nebo autobusem přes Hřensko.

Trasa 3: Děčín-Bad Schandau (cca 22 km)

Místo vylodění - Bad Schandau

Nalodění přímo u loděnice TJ Kajak Děčín a stejná trasa, pokračující z obce Schmilka podél cyklostezky až do lázeňského městečka Bad Schandau. Zde jsou k vidění nádherné skalní masívy a krásně zalesněné okolí. V Bad Schandau je možné navštívit např. místní termální lázně (https://bad-schandau.de/informationen-cz/toskana-therme-cz/?lang=cs), vyhlídku, či se projít po krásném nábřeží navštívit beach bar a užívat si klidnou atmosféru. Doporučujeme také navštívit místní pekařství v centru městečka. Místo k vylodění se nachází na pravém břehu přímo u lázeňského komplexu kde je parkoviště a kotviště lodí. Zpět do ČR se dostanete z nedalekého nádraží v Kripenu (levá strana břehu – lze využít přívoz).

Trasa 4: Děčín-Rathen (cca 33 km)

Rathen - místo vylodění

Nádherný celodenní výlet pokračující z Bad Schandau dále proplouváte pod mostem, míjíte nádraží po levé straně. Na pravé straně se údolí Labe více otevírá. Po levé straně břehu můžete s dětmi navštívit ElbefFreizeitland Königstein. Po dalších několika kilometrech se Vám naskytne pohled na pevnost Königstein. Zde je na vodě i větší život, krásné údolí si zde užívají místní turisté, řeka se zde více točí a vy následně připlouváte až do nejmenšího lázeňského městečka Rathen (po pravé straně). Hned za přívozem po levé straně je místo k vylodění. Zde doporučujeme navštívit místní vyhlášenou miniaturu železnice (Railway Worlds in Rathen) tu si skutečně užijí jak ti nejmenší tak vy, protože je skutečně na co se dívat (https://www.eisenbahnwelten-rathen.de/). Popř. Můžete přejet přívozem na pravý břeh řeky Labe a projít si samotné lázeňské městečko nebo se vydat na nedalekou pevnost Bastai a přilehlé vyhlídky. Jak zpět do CŘ? V Rathenu je nádraží a vlak jezdí téměř každou hodinu.